Pro Bono Musicae

Stowarzyszenie Pro Bono Musicae

PREZES ZARZĄDU:
Mirosław Styczeń

WICEPREZESI ZARZĄDU:
Michał Dmochowski
Barbara Piątek-Styczeń


PRZEWODNICZĄCA KOMISJI REWIZYJNEJ:
Małgorzata Domańska

CZŁONKOWIE KOMISJI REWIZYJNEJ:
Mariusz Domański
Michał Leszczyński

ul. Siemiradzkiego 23/1
43-300 Bielsko-Biała
KRS 0000333419
NIP: 5472110075
REGON: 241250606


edgeBank Zachodni WBK S.A.
Mecenas Pro Bono Musicae 2016

edgeGrupa ENERGA
Mecenas - Wajnberg 2016

edgeFundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Organ współfinansujący projekt „Mieczysław Wajnberg”


edgeEuRoPol GAZ s.a.
Mecenas EuRoPol GAZ Wajnberg 2016


Mecenat minionych wydarzeń:
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. (2015)
Fundacja Banku Zachodniego WBK (2013)
Samorząd Województwa Śląskiego (2012)
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP (2012)
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej (2012)
Miasto Bielsko-Biała (2012)
FIAT Auto Poland S.A. (2009-2012)
Goethe Institut w Krakowie (2012)
Institut Francais de Varsovie (2011)
Karcher Polska Sp. z o.o. (2009)
Fundacja BRE Banku (2009)

Darczyńcy prywatni:
Kazimierz Michalik, José Ignacio Estrada Torío, Elena Gragera i in.

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Małopolskiego (2013)
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP (2012)
Marszałek Województwa Śląskiego (2012)

edge
Polska FIlharmonia Kameralna Sopot
Partner projektu „Mieczysław Wajnberg”

edgeTACET Musikproduktion
Partner projektu „Mieczysław Wajnberg”

edgeFilharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach
Lider projektu „Europa u bram”

edgeBein & Fushi w Chicago
Partner projektu „Czarny Diament”

edgeFlorian Leonhard Fine Violins w Londynie
Partner projektu „Czarny Diament”

edgeDUX Recording Producers
Partner projektu „Czarny Diament”

Partnerzy w przeszłości:
GEWA Music Polska
Sinfonietta Cracovia
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Internationale Beethoven Gesellschaft e.V. w Berlinie
Janine Wildhage & Christophe Landon Rare Violins w Berlinie
Muzeum w Bielsku-Białej
Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Placówki edukacji muzycznej II st.:
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Bytomiu
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ignacego Paderewskiego w Cieszynie
Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie
Zespół Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej
Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Braci Szafranków w Rybniku
Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu, Samorządowa Szkoła Muzyczna II st. w Żorach

DYRYGENCI:
Mirosław Jacek Błaszczyk (Katowice), Łukasz Borowicz (Warszawa), Robert Kabara (Kraków), Fabian Panisello (Madryt), Jerzy Salwarowski (Katowice), Jerzy Sojka (Katowice), Maciej Tomasiewicz (Katowice), Jarosław Wolanin (Katowice)

FORTEPIAN:
Dmitri Bashkirov (Madryt / Moskwa), Fabio Bidini (Berlin), Siegfried Mauser (Monachium), Alberto Rosado (Madryt), Hubert Salwarowski (Katowice), śp. Tatiana Shebanova (Bydgoszcz / Moskwa), Viller Valbonesi (Berlin)

SKRZYPCE:
Zakhar Bron (Kolonia / Madryt / Zurich), Evgeny Durnovo (Moskwa), Robert Kabara (Kraków), Henryk Kowalski (Bloomington / Sztokholm), Ema Alexeeva Ismirlieva (Madryt), Tomasz Tomaszewski (Berlin), Ingolf Turban (Monachium), Sabrina Vivan-Hoepcker (Hanower), Yuri Volgin (Barcelona / Madryt)

ALTÓWKA:
Katarzyna Budnik-Gałązka (Warszawa), Ryszard Duź (Warszawa), Avri Levitan (Zaragoza), Zvi Carmeli (Berlin / Jerozolima)

WIOLONCZELA:
Michał Dmochowski (Madryt), Frans Helmerson (Kronberg), Jens Peter Maintz (Berlin), Kazimierz Michalik (Warszawa), Philippe Muller (Paryż), Natalia Shakhovskaya (Madryt / Moskwa), Daniel Veis (Praga), Tilmann Wick (Hanover)

FLET:
Andras Adorjan (Monachium), Jose Sotorres-Juan (Madryt), Ulf Schaaff (Weimar)

OBÓJ:
Christoph Hartmann (Berlin), Juan Manuel Garcia Cano Ruiz (Madryt), Hansjorg Schellenberger (Berlin / Manchester / Madryt)

KLARNET:
Vicent Alberola (Madryt), Giammarco Casani (Rzym), Alessandro Carbonare (Rzym), Andreas Sunden (Sztokholm)

PUZON:
Andreas Klein (Berlin), Stefan Schulz (Berlin)

ŚPIEW:
Teresa Berganza (Madryt), Magdalena Hinterdobler (Monachium), Holger Falk (Frankfurt), Andreas Schmidt (Monachium)

PIANIŚCI AKOMPANIUJĄCY:
Jadwiga Barańska (Żory), Oskar Bąkiewicz (Katowice), Sławomir Cierpik (Kraków), Irina Gajewaja (Częstochowa), Michał Goławski (Katowice), Grzegorz Gorczyca (Warszawa), Małgorzata Gwardecka (Żory), Aleksandra Hałat (Katowice), Agnieszka Kozło (Warszawa), Dariusz Micorek (Bielsko-Biała), Robert Morawski (Warszawa), Małgorzata Pieniążek (Bielsko-Biała), Małgorzata Renka-Zawodny (Bytom), Andreu Riera (Palma de Mallorca), Paweł Staszczyszyn (Katowice), Anna Sułkowska (Gliwice), Małgorzata Then (Bielsko-Biała), Irina Vinogradova (Kolonia / Madryt / Zurich), Liudmila Volgina (Madryt)

ZESPOŁY:
Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, Polska Orkiestra Radiowa, Śląska Orkiestra Kameralna

śp. Ryszard Florek (lutnictwo), Krzysztof Krzysztof (rzeźba, realizacja wideo), Andrzej Kucybała, (dyrygentura), Piotr Mroczkowski (realizacja i reżyseria dźwięku), Artur Pytlarz (reżyseria dźwięku), Bartłomiej Pyrzyk (fotografika), Piotr Sommer (poezja), Dominik Trębski (relizacja dźwięku), Marta Wiatrowska (tłumaczenie, obsługa wydarzeń), Agnieszka Żarczyńska (tłumaczenie, obsługa wydarzeń).

Serdecznie dziękujemy!